Půjdeme do vody


Voda, voděnka, v bazénku, hezky chladná, ale nikoli studená. Jo to je věc, za kterou by lidi z paneláku možná i platili zlatem. Važte si toho, pokud to máte. Nevíte, co by za to jiní dali. Ano, občas s bazénem a vodou v něm bývají starosti. Ale jsou to vždy jen maličkosti, které se dají řešit během chvilky. Vždyť co je to za práci, testerem změřit kvalitu vody, třeba její pH a pak dát do plováku tabletu, která toto pH upraví směrem ke kyselosti nebo zásaditosti. To podle momentálního stavu vody a momentální potřeby.

dívka v bazénu

Voda musí mít optimální pH a také optimální tvrdost, protože všechny další přípravky jsou vyráběny přesně pro takové prostředky. Pokud není voda optimální, jejich účinek se snižuje. K bazénu jsou samozřejmě potřeba také další věci. Například písková filtrace s jakoukoli náplní, síťka na teleskopické tyči, bazénová hadice a samozřejmě již výše naznačené testery. To všechno musí správný majitel bazénu mít, aby mohl pečovat o jeho bezproblémový provoz. Protože čistá voda ještě neznamená, že nemůže být hygienicky závadná. Mohou v ní být částice, které lidské oko nevidí, ale které mohou škodit. Například naší pokožce, která, pokud je citlivější může reagovat právě na snížení pH vody, nebo na sinice, které se zde bez chloru ve vodě mohou začít množit.

pes ve vodě

Tyto neviditelné potvůrky je třeba zavčasu likvidovat, protože při jejich přemnožení dojde k zákalu vody a většinou se stává, že chytne takový zelenkavý nádech. Pak už to není boj, ale vysloveně válka. Nuže, vězte, že všechno kolem bazénu je třeba občas doplnit. Stejně jako třeba filtrační náplně, tak i ty bazénové hadice, které se mohou časem poškodit. Stejně tak mohou dojít třeba chlorové tablety. Co má pak majitel bazénu udělat? Zbytečná otázka. Musí kliknout na odkaz v tomto článku a ten ho přenese do obchodu, kde si může vše potřebné objednat.